Logo marki Fiat

Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ] 

Autor Wiadomość

Czesc

Mam problem z ubytkiem płynu chlodzącego w aucie fiat stilo 1.6 16V (103km). Kupiłem auto niedawno i zauwazylem ze ubywa plynu chlodzącego ok 1 litra na 50-60 km. Mechanik nie zauwazył wyciek niby na chłodnicy ktora wymil na nowa ale problem nie zniknal płynu ubywa. Sprawdzany byl poziom oleju który sie utrzymuje na poziomie. Auto po odpaleniu zimnego silnika kopci na bialo ale po jakims czasie przestaje kopcic na bialo. Nie grzeje sie temperatura urzymuje sie na normalnym poziomie. na korku wlewu oleju nie widac bialego osadu chociaz zauwazylem ze w rurce gdzie sie wklada bagnet jest cos takiego jak biala galareta jak pianka biala. Mechanik powiedzial ze moze byc zapowietrzony uklad i zeby jezdzic narazie i dolewac płynu czy wody ze uklad sie przepcha sam.
Czy w ogole jest metoda przepchania ukladu wlasnorecznie i jak to sie robi .

dziekuje z gory za pomoc

Tytuł:

Miałem podobny problem z lokalizacją wycieku ubytku płynu oraz dziwny zapach w kabinie. Pierwsza mysl to nagrzewnica ale potem okazało się że winna byla niszczelna pompa wodna a sączyło się posrednio na filtr olejowy.

Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]