Logo marki Fiat

Zarejestruj się    Zaloguj się    Forum    Szukaj    FAQ

Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ] 

Autor Wiadomość

Witam wszystkich,

Od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Fiata Linea 1,3D Emotion. Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, szczególnie że udało się upolować mocno doposażoną wersje. Ale do rzeczy. Na wejście do wymiany poszły górne mocowania amortyzatorów (70000km) - stukało przy skrętach w miejscu lub przy małej prędkości. Teraz jest pięknie ale pojawiło sie cos nowego. Przy prędkościach od 40km/h od 3 biegu (szczególnie 4 bieg-60km/h) mocno słyszalne jest modulowane huczenie z lewego przedniego koła. Niski dzwięk trwa ok. 1-2sec potem ok. 1 sek ciszy i tak w kółko. W czym może tkwić problem?? Byłem w warsztacie - pokręcili kołami, przejechali się....i brak werdyktu. Mam pęknięte nadkole tj. dość sporą w nim dziurę od samego dołu. Są ślady że obcierało o koło. Po zabezpieczeniu podejrzanego o obcieranie fragmentu nic sie nie poprawiło. Czy jakiś kanał powietrzny związany z tą dziurą mozę tak huczeć?? Warsztat stwierdził, że to początek degradacji łożyska ale jak dla mnie to łożysko wyłoby inaczej.. Czy mechanik zmieniający mocowania amortyzatorów mógł coś zrobić nie tak? Czy ustawienie zbieżności po takiej naprawie jest konieczne i czy ta operacja może pomóc?

Tytuł:

górne łozyska to typowa usterka tego modelu. ja mam przejechane 55 tys i ujeżdżam trzeci komplet. miałem też jak ty pęknięte nadkole i harczało starsznie przy wyższych prędkościach. wymieniłe. koszt 139 zł w w ASO. może to byc też początek kopńca łozyska piasty - też znan usterka użytkownikom.

polecę ci trzy rozwiązania. pierwsze podstawowe - zmień ASO (oni uczą się od nas - także dobre ASO trzeba po prostu znaleźć, po drugie zainwestuj w nowe nadkole (i tak klejone długo nie pociągnie), i tzrecie jak masz ochotę to zarejestruj sie na www.lineaklubpolska.pl. jest tam spora baza wiedzy i użytkowników to może ktoś jeszcze cos podpowei.

Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]